Učenici naše škole istražuju energiju u svakodnevnom životu!

Dragi učenici, roditelji i nastavnici,
s ponosom objavljujemo rezultate našeg najnovijeg istraživanja energije koje su proveli naši učenici tijekom proteklih tjedana.  Kroz niz interaktivnih aktivnosti, naši mladi istraživači su otkrivali tajne energije koja nas okružuje.

Tijekom 24. i 30. travnja, grupa projekta KaDar sudjelovala je u "Znanstvenom blockbusteru", programu koji je obogatio njihovo znanje o energiji. Kroz demonstracije, eksperimente i razmjenu ideja, učenici su se upoznali s raznim aspektima energije, od njezinih izvora i oblika do njezine uporabe u svakodnevnom životu. Kroz niz interaktivnih aktivnosti i eksperimenata, učenici su stekli praktično iskustvo i razvili kritičko razmišljanje o ulozi energije u našem svijetu. Učenici su se kroz brainstorming sesiju s članovima Centra za poticanje darovitosti bavili raznim izvorima i oblicima energije, a zatim su sudjelovali u demonstraciji jednostavnih znanstvenih eksperimenata. Također su sami provodili pokuse kako bi istražili različite oblike energije i principe pretvorbe energije.

Učenici su se kroz ova dva dana bavili i važnim temama kao što su štednja energije, korištenje obnovljivih izvora energije i utjecaj korištenja energije na okoliš. Kroz diskusije i razmjenu ideja, učenici su razvili svijest o odgovornom korištenju energije i o potrebi za očuvanjem resursa.
Znanstveni blockbuster bio je izvrsna prilika za učenike da nauče o energiji na zabavan i interaktivan način. Aktivnosti su doprinijele razvoju njihovog znanja, vještina i kritičkog razmišljanja, a ujedno ih je potaknuo na odgovorno razmišljanje o ulozi energije u našem životu i o važnosti očuvanja okoliša.

Neki od vrhunaca projekta bili su:

• demonstracija jednostavnih znanstvenih eksperimenata vezanih za energiju, kao što su izrada solarne pećnice i vjetrenjače,
  • istraživanje različitih izvora energije i oblika energije, te njihove upotrebe u svakodnevnom životu,
  • rasprave o važnosti štednje energije, korištenju obnovljivih izvora energije i utjecaju korištenja energije na okoliš,
  • razvijanje praktičnih vještina kroz eksperimente i modele,
  • poticanje odgovornog razmišljanja o utjecaju korištenja energije na okoliš.

"Znanstveni blockbuster" bio je izvrsna prilika za učenike da se zabave i istovremeno prošire svoje znanje o energiji. Aktivnosti su im dale praktično iskustvo, razvile kritičko razmišljanje i potaknule ih na odgovorno razmišljanje o ulozi energije u našem svijetu. Zahvaljujemo se svima koji su sudjelovali u ovom uspješnom projektu! Fotografije možete pogledati u priloženoj fotogaleriji.

objavio: Dinko Benčić   datum: 13. 5. 2024.

« Rujan 2024 »