U našoj Školi ponovno gostovao Teatar OZ

Dana 21. prosinca  2017. godine ugostili smo Teatar Oz, koji je za naše učenike razredne nastave održao predstavu "Pra priče."

"Pra priče" (prašnjave priče iz drevnih vremena) je lutkarsko – glumačka predstava za djecu koja oslobađa duh starohrvatskih priča, legendi i čudesnih bića iz zagonetnog prašnjavog ormara, škrinja i trodimenzionalne knjige. Na jedan osebujan, neobičan i zagonetan način uvodi u svijet manje ili više poznatih mitova i legendi koje poučavaju vodeći djecu zaboravljenim dijelovima hrvatskog nasljeđa. Primarno njeguje pozitivan odnos prema tradicijskom i prirodnom, potiče maštu i razumijevanje folklornih tradicija, simbola i običaja.

Ultimativna interakcija gradi se suptilnim režijskim postupcima i energijom izvođača s namjerom brisanja nevidljive granice između najmlađe publike i glumaca rezultirajući stvaranjem jednog malog velikog kazališta uhvaćenog u trenutak magije u pokušaju oživotvorenja teatra za novo pokoljenje.

Predstavu obogaćuje predivna "glazba natura“ sa zvukovima i glazbenim minijaturama izvedenim na tradicionalnim instrumentima (istarski bajs, drvena flauta, sopele) i narodne pjesme ("Jeste li vidjeli moga sinka Janka" "Rašpa“) aranžirane i uglazbljene posebno za ovu predstavu, te u dramski tekst utkani ulomci drevnih narodnih pjesama i izreka.

Učenici su s velikom pažnjom i entuzijazmom pratili predstavu koju su popratili pljeskom. Na posljetku su napustili dvoranu prepuni pozitivnih dojmova.

Fotografije s izvedbe Teatra OZ možete pogledati u priloženoj fotogaleriji.

(Tekst članka preuzet s mrežnih stranica Teatra OZ)

objavio: Dinko Benčić   datum: 23. 12. 2017.