Ekskurzija osmaša

Osmi razredi naše Škole na svojoj trodnevnoj ekskurziji boravili su u Dalmaciji.  Što su sve vidjeli i kako su se zabavili opširnije možete pročitati u članku.

Učenici 8.a i 8.b razreda s profesorima Venelinom Mehićem, Ljiljanom Jurman i Milivojem Maksimovićem vratili su se s ekskurzije iz srednje Dalmacije. Boravili su u hotelu Andrija u Turističkom naselju Solaris kraj Šibenika od 9.9.2014. do 11.9.2014. u organizaciji Putničke agencije Express Tours iz Čakovca s vodičem Deanom.

Posjetili su Poljudsku ljepoticu – stadion Hajduka (nisu donijeli poljudske trave jer su Splićani sve kupili) i razgledali Split – grad bogate povijesti i baštine. U Dubravi kraj Šibenika u gustoj borovoj šumi smjestio se poznati Sokolarski centar – prekrasno mjesto s edukativnim programom o životu ptica grabljivica. Hrabriji učenici imali su priliku biti „oči u oči“sa sovom i sokolom držeći ih na ruci! Nakon bogato ispunjenog sunčanog dana zajedničko druženje uz disco na plaži i u sobama potrajalo je dugo u noć. Toplo dalmatinsko sunce obasjalo je i more i zrak – još su samo nedostajali gusari! Krenuli su i u pravu pustolovinu gusarskim brodom kostimirani u potrazi za izgubljenim blagom. Plovili su morem uz pjesmu i gusarske povike, igrali zajedničke igre, pronašli blago i okupali se u čistome moru. Nakon ručka i odmora uputili su se u obližnji Aquapark i oduševili se vodenim toboganima, vodopadima, prskalicama... zaista su uživali!! I ovu su noć proveli u zajedničkim pričama o proteklom danu. Idućeg jutra prisjetili su se pjesme Dažd, Tina Ujevića: „U obilnim mlazovima / iz teških oblaka / liva se gusta kiša.“ Odlučili su zadnje jutro provesti u zatvorenom bazenu hotela, a iza ručka pripremali su se za povratak kućama.

Krenuli su na put prema Rijeci gdje su stigli u večernjim satima pospani, umorni, ali vrlo zadovoljni i sretni.

Fotografije s ekskurzije osmaša možete pogledati u priloženoj fotogaleriji.

objavio: Dinko Benčić   datum: 13. 9. 2014.

« Svibanj 2024 »