Glazbeno-scenski spektakl na riječki način: održane premijerne izvedbe mjuzikla RockeRIn

Ljubavna priča iz školskih klupa u izvedbi učenika osnovnih i srednjih škola Rijeke i okolice, premijerno je izvedena 4. i 5. lipnja 2024. pred prepunim gledalištem HKD-a na Sušaku. U izvedbi mjuzikla sudjelovale su i učenice 8.b razreda naše Škole Nina Jurjević i Mare Oreb

U utorak, 4. lipnja i srijedu, 5. lipnja 2024. dvorana Hrvatskog kulturnog doma na Sušaku bila je mjesto na kojem je vrijedilo biti! Osobito oni koji vole, žive i "dišu" Rijeku i njenu veliku rockersku tradiciju. U mjuziklu RockeRin, novom poduhvatu Udruge "Arij" i nastavku uspješnih projekata Pjesmarica i Pjesmarica 2, ispričana je ljubavna priča srednjoškolke Marianne, povratnice iz Irske i njezinog novog razrednog kolege Jakova. Osim glavne teme, režisersko-scenaristički trio, kojeg čine učiteljice riječkih škola Iva Močibob, Jelena Fabijan i Ana Cvitak, u radnji mjuzikla dotakao se i "problema" odrastanja tinejdžera - upoznavanja novih prijatelja, traženja vlastitog identiteta i prihvaćanja u društvu, a sve to izgovoreno kroz glumu, pjevanje, scenski pokret i karakterističan zvuk riječkih rock-himni s nosača zvuka Pjesmarica i Pjesmarica 2. Za glazbenu pratnju bili su zaduženi Darko Terlević na gitari, ujedno i glazbeni producent projekta PjesmaRIca i RockeRIn, Dino Šimonović na bubnjevima, Dorian Cuculić na klavijaturama te Nikola Mesarek na bas gitari.

(preuzeto s novilist.hr)

Najveće priznanje ovim izvedbama, bio je dug, iskren i gromoglasni pljesak publike, kojim je oba dana tridesetak mladih ljudi nagrađeno za spektakularnu izvedbu.

Osobito nam je drago da su dio sjajnog glazbeno-scenskog djela RockeRin bile i učenice 8.b razreda naše Škole Nina Jurjević i Mare Oreb. Nina je u mjuziklu igrala ulogu Megi, dok je Mare bila Mara. Osim u glumačkom dijelu, obje Gortanovke sudjelovale su i u iznimno dojmljivim plesnim točkama mjuzikla.

Zahvaljujemo se svima uključenima u realizaciju dviju predivnih glazbeno-scenskih večeri. Čestitamo svim učenicima - sudionicima, a osobito našim osmašicama Nini i Mare, na uspješnim nastupima!

objavio: Dinko Benčić   datum: 7. 6. 2024.

« Srpanj 2024 »