Jednodnevna izvanučionička nastava učenika petih razreda na otoku Krku

Peti razredi naše Škole na svojoj jednodnevnoj izvanučioničkoj nastavi otkrivali su prirodnu i kulturnu baštinu otoka Krka.

Dana 29. svibnja 2024. učenici 5.a i 5.b razreda, sa svojim razrednicama te profesoricom iz talijanskog u pratnji, išli su na jednodnevnu izvanučioničku nastavu na otok Krk gdje su posjetili Jurandvor, špilju Biserujku, Zračnu luku Rijeka te grad Omišalj.

Prvo smo se zaputili u opatiju sv. Lucije u Jurandvoru gdje smo posjetili crkvu te imali stručno vođenje i predavanje o Bašćanskoj ploči. Povodom obilježavanja 900 godina Bašćanske ploče 2000. godine kompleks sv. Lucije uređen je kao informacijsko-muzejsko središte.

Zatim smo posjetili špilju Biserujku uz stručno vodstvo. Špilja se nalazi u Omišlju-naselje Rudine u općini Omišalj. Špilja je uređena za posjet turista i odlikuje se bogatstvom špiljskih ukrasa. Sastoji se od nekoliko podzemnih prostora: Ulazni dio, Balkon, Okno, Velika dvorana, Sjeverni kanal, Dvorana s mostovima i Cimpresna dvorana. Učenici su na kraju razgledavanja pokazali impresivno znanje o naučenim činjenicama.

Po završetku razgleda špilje, posjetili smo Zračnu luku Rijeka gdje su učenici bili upoznati s načinom odvijanja poslovnih procesa međunarodne zračne luke.
Naposlijetku, posjetili smo grad Omišalj. Pod stručnim vodstvom obišli smo staru jezgru grada gdje su učenici uživali u slobodnom vremenu.
Prepuni lijepih dojmova i novih, zanimljivih informacija, vratili smo se kući u večernjim satima.
Fotografije s izleta možete pogledati u fotogaleriji.

objavio: Dinko Benčić   datum: 4. 6. 2024.

« Srpanj 2024 »