ECO&BLUE STEM PROJEKT

Učenici 4. razreda naše Škole bili su sudionici jednog zanimljivog projekta.

Naša škola upravo je ovih dana završila s projektom Eco & Blue STEM koji omogućava stvaranje mreže podrške za jačanje kapaciteta udruga za popularizaciju znanosti istraživanja mora među mladima i općom populacijom u kojima je sudjelovalo 460 osnovnoškolaca. Prijavitelj je Zajednica tehničke kulture Rijeka, a partneri Zajednica tehničke kulture Dubrovačko-neretvanske županije, Savez inovatora PGŽ, CTI Tesla, Institut Ruđer Bošković, Agronomski fakultet, OŠ Vadimira Nazora Ploče, Grad Ploče i Općina Gradac uz potporu tri suradničke institucije: Osnovne škoIe "Nikola Tesla", Osnovne škole "Vladimir Gortan" i Zaklade za poticanje inovacija i novih tehnologija "Inovacijski laboratorij".

U okviru projekta učenici naše Škole posjetili su Interpretativni centar istraživanja mora i zaštite okoliša u Rijeci. Sudjelovali su na dvije BLUE STEM konferencije Instituta Ruđer Bošković te su također sudjelovali u provedbi programa „Mladi istraživači mora“ u sklopu koje su posjetili i riječku ribarnicu.

Naša Škola je nakon uspješnog projekta dobila dva mikroskopa, jedan oksimetar (mjerač količine kisika), jedan phmetar (mjerač Ph vrijednosti), jedan kit za amonijak (komplet za ispitivanje amonijaka) te jedan salinimetar (mjerač saliniteta).

objavio: Dinko Benčić   datum: 1. 6. 2024.

« Srpanj 2024 »