Predstavljena PjesmaRIca - album riječkih rock pjesama prilagođenih djeci

U petak, 22.listopada 2021. u prostoru Book cafeea Dnevni boravak predstavljena je PjesmaRIca - nosač zvuka posvećen bogatom nasljeđu riječke rock scene, kojeg pronose glasovi nekih novih klinaca - učenika riječkih škola.

Rijeka i rock – ljubav je koja traje već približno 60 godina. Grad na Rječini u tom je razdoblju iznjedrio brojne kultne rock skupine, koje su zaslužne za hitove, čija popularnost s godinama ne prestaje. Paraf, Termiti, Grad, Grč, potom Let 3, Laufer, Urban & 4 samo su neke od ikona riječke rock scene.

Vodeći se željom da se novim generacijama Riječana ponovno pobudi zanimanje za riječku rock glazbu, Jelena Fabijan, učiteljica razredne nastave iz OŠ „Zamet“, pokrenula je projekt koji si je za cilj stavio uključiti mlade glazbenike - učenike riječkih škola i na taj način dati novi polet i sigurnu budućnost glazbenoj sceni našeg grada.

Tako je nastala PjesmaRIca, glazbeni album s 13 pjesama koju su odabrali, uvježbali i snimili mladi glazbenici zajedno sa svojim mentorima.

Ponosni smo što su u ovom hvalevrijednom projektu sudjelovale i dvije učenice naše Škole, Maja Košuta i Leda Turato (7.a) sa svojom mentoricom, profesoricom Mateom Vukov.

Prilikom prestavljanja PjesmaRIce u Book caffeu Dnevni boravak naše učenice su izvele pjesmu „Kada noć padne na grad“ grupe Metrobolik, a u izvedbi im se pridružila nekadašnja pjevačica grupe Ana Kabalin.

Čestitamo svim sudionicima ovog glazbenog projekta na velikom uspjehu!

O projektu i predstavljanju albuma više možete pročitati na mrežnim stranicama Novog lista.

objavio: Dinko Benčić   datum: 23. 10. 2021.

« Ožujak 2024 »