Obilježavanje Međunarodnog dana sjećanja na žrtve holokausta u suradnji s Memorijalnim centrom "Lipa pamti"

I ove godine učenici 8. razreda naše Škole obilježili su u suradnji s Memorijalnim centrom "Lipa pamti" Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta i totalitarnih režima.

Povodom obilježavanja Međunarodnog dana sjećanja na žrtve holokausta 27. siječnja, Osnovna škola "Vladimir Gortan", već tradicionalno, u suradnji s Memorijalnim centrom "Lipa pamtii" i kustosicom Vanom Gović priređuje prigodan edukativni program. On je dosad uvijek uključivao terensku nastavu naših učenika u Lipi ili gostovanje Memorijalnog centra u prostorima naše Škole.  Ove, pandemijske godine, po prvi puta družili smo se digitalnim putem.

Prigodnom "virtualnom terenskom nastavom" osme smo razrede upoznali sa stradanjem Lipe, ukazali na pogubne posljedice izostanka razumijevanja, tolerancije i humanosti te naglasili kako stradanja, poput onog u Lipi, nikada ne smiju postati stvar prošlosti jer nose dragocjen potencijal podučavanja o budućnosti.

.
Zahvaljujemo muzeju na dugogodišnjoj suradnji!

O događanju možete pročitati više na mrežnim i facebook stranicama Memorijalnog centra "Lipa pamti."

objavio: Dinko Benčić   datum: 3. 2. 2021.

« Ožujak 2024 »