Mindfulness - vježbe za djecu

Prenosimo vam vijest o brošuri “Mindfulness – kratke vježbe za djecu”  koje su pripremile stručnjakinje Poliklinike za zaštitu djece i mladih Grada Zagreba.

Mindfulness je tehnika koja pomaže da naš mozak bude zdrav i jak. Mindfulness znači usmjeriti svoju pažnju prema nečemu i primjećivati sve što se događa upravo sada, iz trenutka u trenutak. Pažnju možemo usmjeriti prema okolini koristeći naša osjetila (vid, sluh, dodir, miris i okus) ili našim unutarnjim stanjima (osjeti u tijelu, misli i osjećaji u umu). Kada svu svoju pažnju usmjerimo na nešto, tada detaljnije, jasnije, punije primjećujemo trenutno iskustvo – bilo okoline (stvari koje vidimo, čujemo, dodirujemo, mirišimo i možemo okusiti) ili naših misli, osjećaja i senzacija u tijelu.

Mindfulness pomaže umiriti se, sabrati svoje misli i reagirati svjesnije u stresnim i izazovnim situacijama života.

Dobrobiti mindfulnessa za djecu

Mindfulness poboljšava pažnju, koncentraciju, pamćenje, regulaciju osjećaja i ponašanja, spavanje, odnose s drugima, samoprihvaćanje i samopouzdanje te kvalitetu života u djece što je dokazano u brojnim istraživanjima.

Vježbe su naročito korisne u stanjima uznemirenosti praćenih neugodnim osjećajima kao što su strah, ljutnja, tuga, koji se mogu javiti tijekom stresnih situacija kao što su ovi dani koje proživljavamo u tijeku pandemije koronavirusa (COVID-19).

Brošuru “Mindfulness – kratke vježbe za djecu”  su pripremile stručnjakinje Poliklinike za zaštitu djece i mladih Grada Zagreba.

Priloženi dokumenti:
2020-Mindfulness-kratke-vjezbe.pdf (2.96 MB)

objavio: Administrator   datum: 21. 4. 2020.

« Ožujak 2024 »