Projekt oživljavanja riječkih rock i pop pjesama "PjesmaRIca" ide dalje

Nakon iznimno uspješne promocije nosača zvuka popularnih riječkih rock i pop pjesama otpjevanih u dječjim zborskim aranžmanima, učenice 7.a razreda naše škole Maja Košuta i Leda Turato snimile su video-spot za pjesmu "Kada noć padne na grad", grupe Metrobolik. Izuzetno smo ponosni na njihov uspjeh i poželjeli smo saznati više o njemu.

INTERVJU S MAJOM I LEDOM

7.a: Kada ste i kako započele s ovim projektom?

Maja: S ovim projektom započele smo još u studenom 2020. godine tako što nas je profesorica glazbene kulture Matea Vukov pitala ako bismo voljele sudjelovati. Na početku sam se malo dvoumila, ali sam na kraju pristala jer sam ovaj projekt shvatila kao jedno novo iskustvo za moju buduću glazbenu karijeru.

7.a: Kako ste se osjećale kad ste saznale da ste odabrane za projekt?

Maja: Bila sam jako uzbuđena što sam imala priliku sudjelovati u projektu, posebno zato što mi se projekt odmah učinio zanimljivim, a ja jako volim glazbu.

Leda: Bila sam sretna i uzbuđena jer sam znala da će mi ovo biti jako lijepo iskustvo.

7.a: Kako je pjevati s Ledom/Majom? Je li teško pjevati u duetu?

Maja: S Ledom je odlično pjevati, obje smo glazbeno obrazovane pa znamo kako dobiti istu boju glasa ili bar sličnu te se međusobno slušamo. S obzirom na to da pjevam u zboru koji pjeva troglasno, nije bilo tako teško, no nije isto pjevati u zboru i pjevati u duetu. Drago mi je da sam imala to iskustvo.

Leda: Pjevati s Majom mi je bilo zabavno i jedno novo iskustvo. Kako već jako dugo pjevam solo, a i u zboru, pjevati u duetu nije mi bilo teško.

7.a: Što vam je bilo zanimljivije, snimati pjesmu za CD ili video-spot? Što je teže snimiti?

Maja: Zanimljivije mi je bilo snimati video-spot jer smo uz pjevanje još i glumile, a na kraju i malo zaplesale. Stalno smo mijenjale lokacije i kutove snimanja pa je i to bilo dosta dinamično. Po mom mišljenju teže je snimiti video-spot jer se većinu vremena moraš kretati, a u isto vrijeme pjevati i imati dobru dikciju. Dan kada smo snimale spot bio je lijep, ali hladan pa smo se usput malo i smrzle, ali sve smo izdržale da napravimo dobar spot.

Leda: Oboje mi je bilo jako zanimljivo. Svidjelo mi se snimanje spota na različitim lokacijama, i iako je to trajalo dosta dugo, svejedno sam se dobro zabavila. To mi je bilo čak i zanimljivije jer spotove ne snimam često za razliku od snimanja pjesama u studiju.

Preuzeto s facebook stranice Pjesmarica (link)

7.a: Kako ste se osjećale na promociji CD-a u klubu "Dnevni boravak"?

Maja: Na promociji CD-a bilo je malo stresno jer nisam baš navikla pjevati u duetu i imala sam tremu, no istovremeno je bilo i uzbudljivo i sve je na kraju ispalo super. Upoznala sam i Anu Kabalin iz grupe Metrobolik koja ovu pjesmu izvodi u originalu te izvođače ostalih pjesama. Za uspomenu na taj nezaboravan događaj imam CD, a kupila sam si i majicu s logom projekta.

Leda: Tamo sam se vrlo dobro zabavila jer smo pjevale s pjevačicom Anom Kabalin, a također sam srela neke svoje prijatelje.

7.a: Je li bilo teško uskladiti obaveze u školi s glazbenim projektom?

Maja: Zapravo ne. Najteže je bilo uskladiti termine tj. naći vrijeme kada smo svi slobodni za probu i snimanje.

Leda: Ne, jer sam ovo doživjela kao neku zabavu uz školske obaveze.

7.a: Biste li opet sudjelovale na sličnom projektu?

Maja: Da! Ovo je jedno korisno i nezaboravno iskustvo koje me je obogatilo. Jako mi je drago da sam dobila priliku uključiti se u projekt. Nadam se da će ubuduće biti još sličnih projekata i unaprijed se veselim.

Leda: Naravno! Bila bih sretna kada bi ovakvih projekata bilo više.

objavio: Dinko Benčić   datum: 11. 3. 2022.